Winamp’ın mobil uygulaması geliyor

Efsane Geri Dönüyor

Bir zamanlar, neredeyse tüm bilgisayarların vazgeçilmez mp3 çaları olan Winamp geri dönüyor. Radionomy CEO’su Alexandre Saboundjian, Winamp’ın mobil uygulamaları üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Her eve bilgisayarın yeni yeni girdiği dönemlere dek uzanan bir geçmişe sahip olan Winamp, neredeyse hepimizin bilgisayarında demirbaş olarak yüklüydü. O zamanlar Nullsoft‘un geliştirdiği Winamp teknolojiye ayak uyduramamış ve bizden uzaklaşmış olsa da programın yeni geliştirici şirketi olan Radionomy müjdeli haberi verdi.

Savaş Bitti

TechCrunch’ın raporuna göre Winamp 2019 yılında büyük bir canlanma hareketiyle yenilenmiş olarak dönecek. Üstelik mobil platformlarda.  Radionomy CEO’su Alexander Saboundjian masaüstünde savaşın bittiğini belirterek, Winamp’ın iOS ve Android sürümlerinin olacağını açıkladı.

Saboundjian konuyla ilgili olarak: “Gelecek yıl, Winamp mirasıyla yaşayan değil, daha eksiksiz bir dinleme deneyimi ile tamamen yeni bir versiyon gelecek. İnsanlar her cihazda ulaşabilecekleri tek bir müzik deneyimi yaşamak istiyorlar. Winamp kullanıcıların bu isteklerine cevap verecek.” ifadelerini kullandı. Winamp uygulamasının ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi verilmedi ancak 2019’un ilk aylarında piyasaya sunulması bekleniyor.

2018-12-24T00:15:48+03:00
Size Bir Haberimiz Var
ABONE OL

Tüm gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Kampanya, indirim ve daha birçok ayrıcalıktan e-bülten ile haberdar olun!
close-link